Nadszedł czas na podsumowanie całego roku naszej działalności jako Stowarzyszenia w tym ciężkim czasie pandemii Covid-19, która w pewnym stopniu wpłynęła na nas wszystkich. Bardzo często zostaliśmy odizolowani od naszych najbliższych, od przyjaciół i rodziny, od codziennych czynności, pracy i hobby. Czasem epidemia wpływała na nasze leczenie, czasem na zdrowie. Na pewno miała druzgocący wpływ na samopoczucie, często potęgując wrażenie osamotnienia, strach, brak sprawczości i poczucie beznadziei. Dlatego bardzo nam zależało, żeby nie kończyć naszej działalności w tym trudnym czasie, ale mimo wszystko realizować zaplanowane na początku roku projekty i cele. I wiecie co? UDAŁO SIĘ!

Pod koniec lata zrealizowaliśmy projekt Odkryjmy siebie na nowo, w którym zorganizowaliśmy w sumie 4 turnusy warsztatów wyjazdowych na Wyspę Sobieszewską i do Ciechocinka. Poza znakomitą zabawą, na wyjazdach organizowaliśmy warsztaty psychologiczne oraz rozwojowe (odkrywanie i rozwój swoich talentów), wycieczki z przewodnikiem i zajęcia ruchowe (np. nordic walking). Projekt ten był współfinansowany ze środków PFRON.

Udało nam się także po raz kolejny wznowić dodruk naszego informatora onkologicznego Mimo choroby żyj normalnie, który bezpłatnie rozdysponowaliśmy do placówek onkologicznych w całej Polsce. Informator uzupełniliśmy o nowe rozdziały, m.in. dotyczące onkologii w dobie epidemii Covid-19 czy też samodzielnego wsparcia swojego procesu zdrowienia. Dodruk informatora był możliwy dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON.

W ramach tegorocznego projektu Razem pokonamy raka udało nam się zrealizować cały szereg działań: od warsztatów rozwojowych i rękodzielniczych, przez warsztaty dietetyczne i zdrowego gotowania, zajęcia ruchowe w formie jogi, rozciągania oraz choreoterapii (z których powstały również filmy instruktażowe na naszym kanale YouTube), warsztatów z psychologiem, aż po grudniowe Dni Piękności, które w cudowny sposób zwieńczyły cały ten projekt oraz cały rok naszych działań. Projekt Razem pokonamy raka był współfinansowany ze środków PFRON, będących w dyspozycji MOPS we Wrocławiu.

Za wszystkie te możliwości jesteśmy bardzo wdzięczni – że mimo przeciwności, mogliśmy razem z Wami tworzyć te 365 dni z życia naszego Stowarzyszenia i mimo wszystko nadal patrzeć przez różowe okulary. Dziękujemy i zobaczenia w przyszłym roku!