W 2018 roku Fundacja Różowe Okulary zamierza kontynuować kampanię „Możesz być po naszej stronie”. W ramach tej kampanii powstanie kolejna część bajki „Fuga z rabarbarem”, która jest kontynuacją niesamowitych przygód sympatycznego Kajtka i mądrej Toni opisanych w poprzednich historyjkach. Bajka będzie dostarczana do wrocławskich szkół podstawowych i przedszkoli, a także rozdawana dzieciom (i nie tylko!) w trakcie eventów na terenie Wrocławia.

Zapraszamy do śledzenia naszych działań tutaj oraz na profilu facebookowym Fundacji.

Poprzednie części historyjek z życia Kajtka i Toni zostały bardzo ciepło przyjęte nie tylko przez nauczycieli i pedagogów, ale także rodziców. W łatwy i prosty sposób opisaliśmy zagadnienia, o których z dziećmi rozmawiać trudno. Nasze książeczki mają być właśnie pomocą do przyjemnego dialogu między najmłodszymi, a ich opiekunami na temat różnych niepełnosprawności, chorób oraz zrozumienia, tolerancji i akceptacji. Po sukcesie pozostałych części, przyszedł czas na „Fugę z rabarbarem!”
Autorem bajki jest Stefan Brzozowski, zaś piękne kolorowe ilustracje wykonał Jacek Adamowski – serdecznie dziękujemy
Bajkę wydała Fundacja Różowe Okulary w ramach kampanii informacyjnej na rzecz integracji osób niepełnosprawnych i przeciwdziałaniu ich dyskryminacji przy udziale środków finansowych PFRON przekazanych Gminie Wrocław, których dysponentem jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – www.mops.wroclaw.pl


Wydarzenia związane z bajką:

Już jest! Kolejna bajka z nowymi przygodami Kajtka I Toni. Tym razem nasi bohaterowie przeżywają je we Wrocławiu, a książeczka nosi tajemniczy tytuł „Fuga z rabarbarem”.
Bajkę rozdajemy 27 i 28 sierpnia (sobota i niedziela) w DH RENOMA na poziomie nr 2, tuż przy sklepie SMYK, w godzinach od 12:00 do 18:00, a autor bajki, Pan Stefan Brzozowski, będzie podpisywał książeczki! Nasze wydarzenie będzie uatrakcyjnione pokazami wyczarowywania zwierzątek z balonów, które poprowadzi pani Dorota Brzozowska. Zapraszamy wszystkich, starszych i młodszych, na spotkanie z nowymi przygodami naszych małych bohaterów, Kajtka I Toni!

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego będzie ponownie rozdawana nasza nowa bajka „Fuga z rabarbarem”   Spotkanie odbędzie się 20 listopada 2016 r. w Sali Kameralnej przy ul. Katedralnej 4. Rozpoczęcie spotkania od godz. 16.00. Podczas tego spotkania animatorka, pani Dorota Brzozowska, będzie także zabawiać dzieci tworzeniem zwierzątek z balonów, a Teatr Na Ostrowie poprowadzi także akcję Teatr Czyta Dzieciom! Weźcie swoich najmłodszych i chodźcie spędzić z nami radosne chwile w obecności dziecięcych bohaterów


Dystrybucję naszej nowej bajki „Fuga z rabarbarem” zakończyliśmy wydarzeniami zamykającymi cały tegoroczny cykl skierowany do dzieci. Jednym z eventów było spotkanie w Domu Handlowym Renoma we Wrocławiu, gdzie rozdawaliśmy książeczki, przedstawialiśmy wystawę fotogramów „Kim będę, gdy dorosnę” oraz organizowaliśmy zabawy i gry dla dzieci wraz ze spotkaniem z bohaterami książeczki w postaci kukiełek występujących w przedstawieniu „Pączkowe Drzewo”. Było dużo radości, spotkania z autorem książeczek oraz wyczarowywanie zwierzątek z baloników. Zapraszamy serdecznie na spotkania i wspólne czytanie w kolejnym roku!

Serdecznie zapraszamy na nasz spektakl pt. „Nowy i inni”, który jest elementem kampanii informacyjnej „Możesz być po naszej stronie”. Spektakl zostanie wystawiony dla zaproszonych uczniów wrocławskich szkół w sali przy pl. Katedralnym 1 w następujących dniach we wrześniu 2016:
15.09 o godz. 9
20.09 o godz. 9
22.09 o godz. 11
Miłego oglądania!