Od września 2020 nasze Stowarzyszenie Różowe Okulary realizuje projekt Razem pokonamy raka. W jego ramach realizujemy następujące działania:

Warsztaty rękodzieła, które rozwijają nasze umiejętności manualne, a także kreatywne myślenie. Spotykamy się, aby rozwijać techniki, które już znamy, a także aby poznawać zupełnie nowe metody twórczego spędzania czasu – tym razem poznaliśmy jak wyplatać ze sznurka tzw. makramy, czyli dekoracje i kwietniki tworzone metodą supełkową, a także spędziliśmy trochę czasu na tworzeniu cudownej biżuterii. Oprócz tego powstały także przepiękne, listopadowe dekoracje na Święto Zmarłych, a także dekoracje bożonarodzeniowe.

Warsztaty ze zdrowego gotowania, które prowadzi dla nas fantastyczna Joanna Komorowska . W trakcie warsztatów rozmawiamy o tym jak lepiej się odżywiać, jak poprawiać swoją odporność poprzez jedzenie, a także jak przygotować potrawy w zdrowej i smacznej formie, aby długo zachowały świeżość. Na warsztatach uczymy się m.in. jak przygotowywać przepyszne kiszonki, pasty warzywne i inne smakowitości, które można trzymać w słoikach.

Zajęcia ruchowe w formie jogi i rozciągania oraz choreoterapia z Praktyką Śmiechu, które dbają o nasze zdrowie fizyczne, prawidłowy oddech i dźwięczny śmiech 🙂

Indywidualne spotkania z psychologiem na żywo lub w formie porad online, dzięki którym możemy łatwo otrzymać wsparcie w trudnych momentach oraz pomóc sobie znaleźć odpowiedź na pytania odnośnie swojej sytuacji w chorobie i leczeniu.

Projekt Razem pokonamy raka jest współfinansowany ze środków PFRON, będących w dyspozycji MOPS we Wrocławiu.