Kolejny rok z rzędu udało nam się z sukcesem zorganizować spływ pontonowy Nysą Kłodzką w ramach projektu Płyńmy razem dla zdrowia. W tym roku wszystko nam dopisało: w spływie wzięło udział aż 54 uczestników i uczestniczek, pogoda spisała się na medal, rzeka grzecznie poddawała się naszym czerwonym pontonom i wszyscy zadowoleni dopłynęli do brzegu w Bardzie.

Trasa spływu miała aż 15 km, a fantastyczne widoki Przełomu Bardzkiego radowały nas przez kilka godzin. Nie zabrakło również czasu na zwiedzanie miasteczka! Bardo Śląskie to miasteczko, którego początki sięgają jeszcze X wieku. Samo miasteczko zachowało swój zabytkowy i urokliwy charakter – spacerowaliśmy wzdłuż uliczek, podziwiając pozostałości dawnej architektury. Mieliśmy okazję odwiedzić również Sanktuarium Maryjne – barokową Bazylikę Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Bardzie, wewnątrz której znajduje się słynąca z cudów figura Matki Boskiej z Dzieciątkiem oraz odnowione organy bardzkie. W samym kościele znajduje się również Muzeum Kultu Maryjnego – ciekawe miejsce dla osób zainteresowanych historią cudownej figury oraz całego kompleksu pocysterskiego.

Nie będziemy się jednak za dużo rozpisywać – niech za dowód posłużą zdjęcia naszych uśmiechniętych i opalonych uczestników spływu 🙂

Projekt Płyńmy razem dla zdrowia mógł zostać zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego z Wydziału Turystyki.

Logotypy: Województwo Dolny Śląsk, Nie ma barier oraz Fundacja Różowe Okulary