Naszą tradycją są już coroczne Dni Piękności organizowane przez Stowarzyszenie dla pacjentek i pacjentów onkologicznych, a pisaliśmy o tegorocznej edycji już tutaj. W weekend 12-13 grudnia spotkaliśmy się w Lima Make-up Studio we Wrocławiu, aby we wspaniałym i radosnym gronie oddać się przyjemności zabiegów we wspólnym towarzystwie oraz przygotować do sesji zdjęciowej z naszymi metamorfozami. Nie zabrakło i w tym roku wzruszeń, uśmiechów, a także odprężenia i poczucia, że razem jesteśmy piękne i silne, i że drzemie to w każdej kobiecie.

Każde kolejne wydarzenie tego typu utrzymuje nas w przekonaniu, że są to potrzebne działania – ponieważ chorujące kobiety przestają wierzyć w swoją kobiecość, że mogą być piękne i że mają do tego prawo. Współczesne społeczeństwo upatruje ideałów piękna w osobach młodych, szczupłych, zdrowych, wysportowanych. Pacjenci i pacjentki onkologiczne ze względu na konsekwencje choroby odstają od propagowanego wzorca, czując się przez to gorzej i tracąc wiarę w siebie. Dodatkowo pokutuje mit, że w trakcie choroby nie można wyglądać dobrze – i temu oraz innym mitom stawiamy stanowczy opór! Każdy ma prawo wyglądać dobrze i dbać o siebie, jeśli tylko ma taką potrzebę i jeśli tylko wpływa to na jej/jego dobre samopoczucie. Musimy pamiętać, że bardzo ważnym elementem powrotu do zdrowia, jest element psychicznej siły – bez tego jest jeszcze trudniej wygrać z nowotworem, nie poddać się ciężkiemu leczeniu, a potem wrócić do codzienności. Warto, aby zarówno osoby chorujące, jak i ich zdrowi towarzysze o tym pamiętali. Każdy ma prawo do chwili dla siebie i dlatego organizujemy i będziemy co roku organizować nasze Dni Piękności. A jeśli chcecie wiedzieć jak fajnie było, zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć.

Za możliwość zorganizowania tegorocznych Dni Piękności chcieliśmy bardzo podziękować całej ekipie Studio Make-up Lima we Wrocławiu: właścicielce, Pani Lidii Schneider oraz jej utalentowanym i wspaniałym współpracownikom Paulinie, Darii, Monice, Ewie, Agacie i Abdiemu. To właśnie ten zespół tworzy niesamowitą atmosferę naszego eventu.

Podziękowania należą się również Pani Agacie Orlicie z Mary Kay Polska oraz firmie Mary Kay Polska, za wspaniałe makijaże, które podkreślają urodę naszych uczestniczek. Dziękujemy również firmie Pharmaceris za świąteczne podarunki dla wszystkich osób biorących udział w naszym wydarzeniu. Ślemy serdeczne podziękowania również dla wszystkich członków Stowarzyszenia, którzy pomogli w organizacji Dni Piękności w tym roku i każdej osoby, która przyłożyła do tego swoją rękę – bez Was, kochani, nie udałoby się zdziałać niczego w tym trudnym roku! Dziękujemy 🎗💕.

Dni Piękności odbyły się w ramach projektu Razem pokonamy raka, który jest współfinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji MOPS we Wrocławiu.