fundacja-bg

 

Fundacja Różowe Okulary powstała z potrzeby skierowania działań uświadamiających sytuację osób niepełnosprawnych do najmłodszych – do dzieci. Nie bez powodu funkcjonuje w naszym kraju powiedzenie, że czym skorupka za młodu nasiąknie… No właśnie! Chcemy, aby nasze dzieci uczyły się tolerancji, przyjaźni i wsparcia, aby rozumiały problemy innych ludzi, szczególnie tych dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością. To tacy sami ludzie jak my – ten przekaz jest tak prosty, że chcemy rozpowszechniać go wśród najmłodszych za pomocą gier i zabaw, kolorowych książeczek, spotkań z czytaniem oraz spektakli i innych działań skierowanych do młodszej, a także starszej widowni.


bg_fb_ahoj-przygodo

 

W 2018 roku Fundacja Różowe Okulary będzie kontynuować kampanię informacyjną na rzecz integracji osób niepełnosprawnych i przeciwdziałaniu ich dyskryminacji. W ramach prac powstanie kolejna, piąta już część przygód pary przyjaciół, Kajtka i Toni, które poznamy w książeczce pt. Talarki z bramborów.

Bajka będzie dystrybuowana w trakcie wydarzeń mających miejsce we Wrocławiu.

16 grudnia 2018 – DH Renoma

Jeśli nie uda Wam się bawić razem z nami w Mikołajki – zapraszamy do wspólnej zabawy i rozdawania książeczki Talarki z bramborów 16 grudnia 2018. Tym razem spotykamy się w Dom Handlowy Renoma we Wrocławiu w godzinach od 14:00 do 18:00.
Oczywiście można będzie otrzymać nasze bajki o Kajtku i Toni, a także zrobić kolorowe zwierzątka z balonów, mieć fantazyjnie pomalowaną i uśmiechniętą buzię, a także razem z nami kolorować rysunki z książeczki!

Zobaczcie fotorelację z tego radosnego wydarzenia:

6 grudnia 2018 – Mikołajki w CH Marino

Powracamy z naszą piątą już bajeczką o przygodach przesympatycznych maluchów, Kajtka i Toni. Książeczkę Talarki z bramborów będzie można otrzymać w Mikołajki 6 grudnia w Centrum Handlowe Marino we Wrocławiu! Od godziny 16 do 20 będziemy rozdawać bajki oraz wspólnie się bawić – nie zabraknie balonowych zwierzątek, malowania twarzy i wspólnego kolorowania! Do zobaczenia w najbliższy czwartek!

Zobaczcie naszą mikołajkową galerię zdjęć:

22-23 września 2018 – XII Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia

W najbliższym czasie spotkamy się na organizowanych przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego XII Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia, które odbędą się 22 i 23 września (sobota/niedziela) w godzinach 12:00 – 17:00 na Wyspie Słodowej. Spotkacie tam również nas oraz najnowszą bajkę Talarki z bramborów, którą będzie można bezpłatnie otrzymać. Oczywiście zapraszamy z najmłodszymi, ponieważ na miejscu będą gry i zabawy. Więcej informacji na temat pozostałych spotkań z książką – już wkrótce! 🙂

Kampanię informacyjna na rzecz integracji osób niepełnosprawnych i przeciwdziałaniu ich dyskryminacji prowadzona jest przy udziale środków finansowych PFRON przekazanych Gminie Wrocław, których dysponentem jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – www.mops.wroclaw.pllogotyp_MOPS-wroc

 

 


 

W bieżącym roku Fundacja Różowe Okulary zamierza kontynuować kampanię „Możesz być po naszej stronie”. W ramach tej kampanii powstanie kolejna część bajki „Fuga z rabarbarem”, która jest kontynuacją niesamowitych przygód sympatycznego Kajtka i mądrej Toni opisanych w poprzednich historyjkach. Bajka będzie dostarczana do wrocławskich szkół podstawowych i przedszkoli, a także rozdawana dzieciom (i nie tylko!) w trakcie eventów na terenie Wrocławia. Dodatkowo, w sali przy pl. Katedralnym 1, będzie wystawiany – dla zaproszonych szkół – spektakl pt. „Nowy i inni”, który opowiada historię o przyjaźni i zrozumieniu, ale także odtrąceniu i problemach młodzieży.

Zapraszamy do śledzenia naszych działań tutaj oraz na profilu facebookowym Fundacji.


Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, dziadków oraz grupy zorganizowane na nowy cykl spektakli „Nowy i inni”, które będziemy realizować w grudniu wraz z zespołem Teatru na Ostrowie.

 • 13.12 (środa) aula Papieskiego Wydziału Teologicznego
 • 15.12 (piątek) aula Papieskiego Wydziału Teologicznego
 • 19.12 (wtorek) sala przy ul. Katedralnej 4 (Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej)
 • 19.12 (wtorek) sala przy ul. Katedralnej 4 (Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej)

dzieci

Zapraszamy na wydarzenia związane z promocją nowej książeczki z przygodami Kajtka i Toni „Kasztany w czekoladzie”. W programie eventów:

 • czytanie bajki przez autora Stefana Brzozowskiego
 • rozdawanie książeczek
 • zabawy organizowane przez wspaniałych animatorów
 • spotkania z kukiełkami – bohaterami spektaklu „Pączkowe Drzewo”
 • zwierzątka z balonów i wiele innych!

Serdecznie zapraszamy na spotkania w kolejnych lokalizacjach:

2.12 (sobota) 10:00 Centrum Rozrywki Creator Club ul. Szybowcowa 23, Wrocław

3.12 (niedziela) 10:30 Centrum Kultury Agora ul. Serbska 5a, Wrocław

9.12 (sobota) 10:30 Teatr na Ostrowie pl. Katedralny 1, Wrocław

banner_kasztany

 

Kasztany w czekoladzie – bajka już gotowa!

Nasza najnowsza książeczka jest już gotowa! Kajtek i Tonia mają kolejne przygody w malowniczych okolicznościach, a dzieci z kilkudziesięciu wrocławskich szkół i przedszkoli mogą już zaczytywać się nimi. Do końca roku bajeczka trafi do wszystkich jednostek – nie zabraknie również eventów i spotkań sprzyjających jej promocji oraz spotkaniom z autorem – tak jak w ubiegłych latach.

Mieszkasz w województwie dolnośląskim i nie możesz już doczekać się, aż przeczytasz kolejną część bajki? Odezwij się do nas na facebooku!

mockups-design.com / www.graficzny.com.pl

okl_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

kasztany-jadalne

Nowe przygody Kajtka i Toni – znamy już tytuł!

Jesteśmy w trakcie aktywnej pracy nad treścią i wyglądem bajki! Poza autorem w przedsięwzięcie zaangażowany jest cały sztab osób – pilnie pracuje już również Pan Ilustrator. Z miejsca serdecznie pozdrawiamy wszystkich wyczekujących kolejnych części przygód Kajtka i Toni, a także uchylamy tajemnicy – nowa książeczka będzie nosiła tytuł „Kasztany w czekoladzie”!


dzieci

 

 

Nowe przygody Kajtka i Toni!

Mamy nadzieję, że dzięki dofinansowaniu przyznanemu przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu ze środków PFRON będziemy mogli pracować nad kolejną, czwartą już, częścią przygód Kajtka i Toni, której zadaniem tak jak w ubiegłych latach, będzie przyczynienie się do zwiększenia świadomości na temat nietolerancji wobec osób niepełnosprawnych wśród dzieci i dorosłych, a także propagowaniu działań protolerancyjnych.

Nasi mali bohaterowie poznali się przy „Pączkowym drzewie”, aby w następnej części uzupełnić „Słoik z pytaniami”, które nurtowały ich sprytne główki. Natomiast na wycieczce do Wrocławia w „Fudze z rabarbarem” dzieci mogły m.in. poznać alfabet Braille’a, którego używają osoby niewidome. Jakie przygody spotkają ich w najnowszej książeczce? Sami jeszcze tego nie wiemy 😉

logotyp_MOPS-wroc

PFRON_wersja_podstawowa_RGB-01

 

 


13510752_256118648091365_5342745711341266386_n

Wystawa fotografii „Kim będę, gdy dorosnę”

Poznajcie dziesiątkę dzieci, które na co dzień zmagają się ze swoją niepełnosprawnością od samego początku swojego życia. Jedne z nich mają problemy z poruszaniem się, inne zaś nie dogoniły jeszcze swoich rówieśników w rozwoju. Ale co jest najważniejsze to fakt, że ta dziesiątka, to mali bohaterowie, którzy dzięki kochającym rodzicom i swoim marzeniom, mogą pokazać nam wszystkim na co ich stać. Zobaczcie kim będą, gdy dorosną – zapraszamy do obejrzenia wystawy „Kim będę, gdy dorosnę”, która w kolejnych miesiącach będzie pojawiać się w różnych filiach MBP we Wrocławiu/

Do tej pory wystawa pojawiła się:

 • od dnia 1 lipca 2016 r. w filii MBP przy ul. Szewskiej
 • od początku sierpnia 2016 r. w filii MBP nr 27 przy ul. Łokietka 13
 • przez dwa tygodnie sierpnia 2016 r. w DH RENOMA we Wrocławiu w ramach eventu dla dzieci
 • od połowy września 2016 r. w filii MBP przy ul. Lwowskiej
 • w październiku 2016 r. w filii MBP przy ul. Grabiszyńskiej
 • w listopadzie 2016 r. w filii MBP przy ul. Namysłowskiej 8 (budynek Grafit)
 • od 5 grudnia 2016 r. w filii MBP przy ul. Chociebuskiej
 • w styczniu 2017 r. w Filii MBP nr 29 przy ul. Reja
 • do 24 lutego 2017 r. w Centrum Biblioteczno Kulturalnym „Fama” przy ul. Krzywoustego 286
 • do końca marca 2017 r. w filii MBP przy ul. Kolistej
 • do połowy czerwca 2017 r. dostępna jest w filii MBP przy ul. Gałczyńskiego 8 – kolejna odsłona dopiero po wakacjach!

fuga-slider

 

 

 

 

Bajka dla dzieci „Fuga z rabarbarem”

Poprzednie części historyjek z życia Kajtka i Toni zostały bardzo ciepło przyjęte nie tylko przez nauczycieli i pedagogów, ale także rodziców. W łatwy i prosty sposób opisaliśmy zagadnienia, o których z dziećmi rozmawiać trudno. Nasze książeczki mają być właśnie pomocą do przyjemnego dialogu między najmłodszymi, a ich opiekunami na temat różnych niepełnosprawności, chorób oraz zrozumienia, tolerancji i akceptacji. Po sukcesie pozostałych części, przyszedł czas na „Fugę z rabarbarem!”
Autorem bajki jest Stefan Brzozowski, zaś piękne kolorowe ilustracje wykonał Jacek Adamowski – serdecznie dziękujemy
Bajkę wydała Fundacja Różowe Okulary w ramach kampanii informacyjnej na rzecz integracji osób niepełnosprawnych i przeciwdziałaniu ich dyskryminacji przy udziale środków finansowych PFRON przekazanych Gminie Wrocław, których dysponentem jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – www.mops.wroclaw.pl

Wydarzenia związane z bajką:

Już jest! Kolejna bajka z nowymi przygodami Kajtka I Toni. Tym razem nasi bohaterowie przeżywają je we Wrocławiu, a książeczka nosi tajemniczy tytuł „Fuga z rabarbarem”.
Bajkę rozdajemy 27 i 28 sierpnia (sobota i niedziela) w DH RENOMA na poziomie nr 2, tuż przy sklepie SMYK, w godzinach od 12:00 do 18:00, a autor bajki, Pan Stefan Brzozowski, będzie podpisywał książeczki! Nasze wydarzenie będzie uatrakcyjnione pokazami wyczarowywania zwierzątek z balonów, które poprowadzi pani Dorota Brzozowska. Zapraszamy wszystkich, starszych i młodszych, na spotkanie z nowymi przygodami naszych małych bohaterów, Kajtka I Toni!

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego będzie ponownie rozdawana nasza nowa bajka „Fuga z rabarbarem”   Spotkanie odbędzie się 20 listopada 2016 r. w Sali Kameralnej przy ul. Katedralnej 4. Rozpoczęcie spotkania od godz. 16.00. Podczas tego spotkania animatorka, pani Dorota Brzozowska, będzie także zabawiać dzieci tworzeniem zwierzątek z balonów, a Teatr Na Ostrowie poprowadzi także akcję Teatr Czyta Dzieciom! Weźcie swoich najmłodszych i chodźcie spędzić z nami radosne chwile w obecności dziecięcych bohaterów

Dystrybucję naszej nowej bajki „Fuga z rabarbarem” zakończyliśmy wydarzeniami zamykającymi cały tegoroczny cykl skierowany do dzieci. Jednym z eventów było spotkanie w Domu Handlowym Renoma we Wrocławiu, gdzie rozdawaliśmy książeczki, przedstawialiśmy wystawę fotogramów „Kim będę, gdy dorosnę” oraz organizowaliśmy zabawy i gry dla dzieci wraz ze spotkaniem z bohaterami książeczki w postaci kukiełek występujących w przedstawieniu „Pączkowe Drzewo”. Było dużo radości, spotkania z autorem książeczek oraz wyczarowywanie zwierzątek z baloników. Zapraszamy serdecznie na spotkania i wspólne czytanie w kolejnym roku!

Serdecznie zapraszamy na nasz spektakl pt. „Nowy i inni”, który jest elementem kampanii informacyjnej „Możesz być po naszej stronie”. Spektakl zostanie wystawiony dla zaproszonych uczniów wrocławskich szkół w sali przy pl. Katedralnym 1 w następujących dniach we wrześniu 2016:
15.09 o godz. 9
20.09 o godz. 9
22.09 o godz. 11
Miłego oglądania!

 

 

Font Resize
Contrast