Zdjęcie zachodu słońca z latarnią w Świnoujściu

Ruszamy z zapisami na warsztaty wyjazdowe

Warsztaty wyjazdowe to świetna okazja do tego, aby połączyć przyjemne z pożytecznym i w pięknych okolicznościach mieć możliwość rozwoju pod okiem specjalistów, a także poznawać ludzi, z którymi można dzielić się doświadczeniami i troskami. Na tym najbardziej skupiają się nasze wyjazdy – abyśmy mogli połączyć rekreację z integracją oraz pracą nad sobą i radzeniem sobie z emocjami, trudnościami, nowym spojrzeniem na własną osobę. Każdy z nas jest inny, ale właśnie dzięki temu możemy razem wspierać się, dzielić doświadczeniem i odkryć siebie na nowo.

Uczestnicy wycieczki na Opolszczyznę. Zdjęcie z Muzeum Wsi Opolskiej

Serdecznie zapraszamy na warsztaty wyjazdowe w ramach projektu Odkryjmy siebie na nowo, który będzie realizowany w 6 turnusach. Projekt jest dofinansowany ze środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Celem jest wpłynięcie na zmianę w postrzeganiu przez uczestników ich własnej sytuacji życiowej i wpojenie wiary, że pozytywne zmiany zawsze są możliwe. Że własną aktywność mogą rozwijać na przykład w turystyce, poznając wspólnie z bliskimi, w miarę możliwości fizycznych, różne regiony kraju. Muszą uwierzyć, że przy silnej motywacji niepełnosprawność nie jest w tym wielką przeszkodą.

Odkryjmy siebie na nowo – terminarz wyjazdów

Gdańsk

 • 13.07 – 19.07.2023 turnus I
 • 19.07 – 25.07.2023 turnus II

W przepięknym Gdańsku zatrzymamy się w Ośrodku Wypoczynkowym Fala (ul. Falowa 3). Zapewniamy noclegi z wyżywieniem. W programie wyjazdu zaplanowane są m.in.:

 • dwudniowe warsztaty z psychologiem (dodatkowo będzie można skorzystać z indywidualnych spotkań),
 • jednodniowa wycieczka do Malborka,
 • zwiedzanie jednego z muzeów w Gdańsku.

Świnoujście

 • 28.08 – 3.09.2023 turnus III
 • 3.09 – 9.09.2023 turnus IV

W portowym Świnoujściu będziemy nocować w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym Graal (ul. Bałtycka 8). Zapewnione jest wyżywienie i noclegi. W programie wyjazdu zaplanowane są m.in.:

 • dwudniowe warsztaty z psychologiem (dodatkowo będzie można skorzystać z indywidualnych spotkań),
 • jednodniowa wycieczka do Międzyzdrojów,
 • zwiedzanie Świnoujścia z przewodnikiem.

Bydgoszcz

 • 24.09 – 30.09.2023 turnus V
 • 1.10 – 7.10.2023 turnus VI

W Bydgoszczy zatrzymamy się w Hotelu Przystań Bydgoszcz (ul. Tamka 2). Zapewniamy noclegi z wyżywieniem. W programie wyjazdu zaplanowane są m.in.:

 • dwudniowe warsztaty z psychologiem (dodatkowo będzie można skorzystać z indywidualnych spotkań),
 • zwiedzanie Bydgoszczy z przewodnikiem,
 • warsztaty w Muzeum Mydła.

Dodatkowe informacje

Każdy turnus rozpoczyna się obiadokolacją w dniu przyjazdu, a kończy śniadaniem w dniu wyjazdu.

Na każdym turnusie zapewniamy noclegi z wyżywieniem adekwatnym do planu zajęć.

Łącznie turnus trwa 6 dób, ale jak ktoś przyjedzie rano w dniu przyjazdu i wyjedzie wieczorem w dniu wyjazdu, to można sobie przedłużyć pobyt do 8 dni.

WAŻNE: Dojazd uczestników we własnym zakresie.

Dla kogo są warsztaty?

Udział w warsztatach wyjazdowych mogą brać osoby dorosłe z orzeczoną niepełnosprawnością. Posiadające orzeczenie w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym.
Projekt skierowany jest do osób z rodzajem niepełnosprawności:

 • osoby z dysfunkcją narządu ruchu.
 • osoby z obniżoną sprawnością psychofizyczną z powodu chorób somatycznych (z wykluczeniem chorób psychicznych i umysłowych z powodu braku wyszkolonej w tym kierunku kadry) – m.in. nowotwory, cukrzyca, udar mózgu, zawał serca.

Warunkiem uczestnictwa jest:

 • posiadanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności,
 • wyrażeniu zgody i podpisaniu przez uczestnika oświadczenia o przetwarzaniu danych osobowych i wykorzystaniu wizerunku uczestnika,
 • wypełnienie ankiety zgłoszeniowej oraz obowiązkowy udział we wszystkich punktach przewidzianych w programie warsztatów.

Zgłoszenia

Zgłoszenia na warsztaty oraz dodatkowe informacje pod numerem telefonu 505 031 043 lub na adres mailowy: mariapiworowicz@wp.pl

Po zgłoszeniu telefonicznym i zakwalifikowaniu się na wybrany turnus, należy przesłać drogą mailową lub na adres pocztowy, skan wypełnionych i podpisanych własnoręcznie i czytelnie dokumentów:

 1. Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności,
 2. Zgodę na przetwarzanie danych osobowych (do pobrania tutaj),
 3. Ankietę kwalifikującą (do pobrania tutaj).

Adres mailowy: mariapiworowicz@wp.pl
Adres pocztowy: Stowarzyszenie Pomocy Chorym Onkologicznie Różowe Okulary, Ul. Gajowa 12, 55-114 Wisznia Mała

Stowarzyszenie jako organizator wyjazdów zastrzega sobie możliwość zmiany terminów lub miejsca pobytu z przyczyn niezależnych i w chwili obecnej nieprzewidywalnych. Zwłaszcza z powodu ewentualnego przywrócenie funkcjonowania obostrzeń wynikających z pandemii COVID, czy innych przyczyn – W ostateczności realizowanie zaplanowanego programu w aktualnie obowiązującym reżimie sanitarno-społecznym.


Projekt Odkryjmy siebie na nowo jest dofinansowany ze środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Logo PFRON i Stowarzyszenie Różowe Okulary