Korzystając z jesiennej pogody, 10 września odbyliśmy ostatnią wycieczkę w ramach projektu Wspólnie poznajemy nieznane, który mogliśmy realizować dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON będących w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Uważamy, że nasz region jest wart zwiedzania i poznawania historii, która kryje się za zabytkami oraz różnymi miejscami. Tym razem program również był bardzo urozmaicony – nie zabrakło pięknej architektury, muzealnych ciekawostek, a także walorów przyrodniczych. Zapraszamy z nami na wspomnienie z tej bardzo udanej wycieczki.

Na początku udaliśmy się do Kletna, aby zwiedzić słynną Jaskinię Niedźwiedzią. Prowadzeni przez przewodnika, wędrowaliśmy podziemnymi korytarzami podziwiając efekty działania przyrody i dowiadując się co nieco o historii tego miejsca. Następnie zajrzeliśmy do przepięknego Ogrodu Japońskiego w Stroniu Śląskim, który urzekł nas swoim spokojem i bogactwem zieleni. Następnym przystankiem był wspaniały Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim, po którym również oprowadziła nas pani przewodniczka, opowiadając o życiu królewny i historii tego zabytkowego miejsca.

Wycieczka odbyła się w ramach projektu Wspólnie poznajemy nieznane dofinansowanego przez Województwo Dolnośląskie ze środków PFRON.

Logo PFRON, Nie ma barier Dolny Śląsk, UMWD Dolny Śląsk, Stowarzyszenie Różowe Okulary