Odbyły się już oba turnusy naszych warsztatów wyjazdowych w urokliwym uzdrowisku Polanica Zdrój. Mimo pogody w kratkę wzięliśmy udział w całym mnóstwie atrakcji, spędzaliśmy aktywnie czas na świeżym powietrzu, a także pracowaliśmy nad swoim rozwojem podczas spotkań z psycholożkami.

Polanica Zdrój jest piękna i warta odwiedzenia, ale sercami uczestników obu turnusów warsztatów zawładnął Skansen Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego położony w Pstrążnej. Zwiedzanie muzeum w towarzystwie wspaniałych przewodników, próby młócenia zboża w tradycyjny sposób, a finalnie – własnoręczny wyrób chleba na zakwasie, wypiekanego w prawdziwym piecu opalanym drewnem i jego degustacja, sprawiły, że do tego wyjazdu wracamy regularnie w naszych wspomnieniach. Mieliśmy okazję zwiedzić również Muzeum Papiernictwa w położonych niedaleko Dusznikach Zdroju, gdzie oprócz poznania historii papiernictwa w rejonie, mogliśmy również własnoręcznie podjąć próbę wyrabiania papieru czerpanego. Podczas drugiego turnusu mieliśmy również okazję zajrzeć do MiniEurolandu w Kłodzku, gdzie prezentowane są miniatury najpiękniejszych zabytków Europy.

Warsztaty psychologiczne prowadziły doświadczone psycholożki Edyta Zierkiewicz oraz Kaja Koronkiewicz. To zawsze jest dla nas wspaniałe doświadczenie, ponieważ możemy spojrzeć na swoje możliwości z innej strony niż dotychczas, a także „zmierzyć” je dzięki profesjonalnie skomponowanym kwestionariuszom i testom, które następnie omawiamy i wspólnie rozważamy. Okazuje się zawsze, że wciąż zdecydowanie za mało o sobie wiemy. Tym razem tematyką warsztatów było zagadnienie posiadania i dbania o własne zasoby biopsychospołeczne w trakcie przewlekłej choroby.

Zobacz jak przebiegł nam I turnus wyjazdowych warsztatów w Polanicy Zdrój:

Zobacz galerię zdjęć z II turnusu warsztatów wyjazdowych w Polanicy Zdroju:

Warsztaty wyjazdowe w Polanicy Zdroju odbyły się w ramach projektu Odkryjmy siebie na nowo, którego koszty zostały dofinansowane ze środków PFRON.

Logo PFRON i Stowarzyszenie Różowe Okulary