Warsztaty Odkryjmy siebie na nowo Wyspa Sobieszewska

Zrealizowaliśmy już pierwszy wyjazd na warsztaty na Wyspie Sobieszewskiej w ramach projektu Odkryjmy siebie na nowo. I turnus odbył się w terminie 14-20 sierpnia 2022. Dopisała nam pogoda i piękne okoliczności przyrody, w których wypoczęliśmy, nabraliśmy energii do działania, a także zwiedziliśmy nowe, piękne miejsca w okolicy.

Mimo upału, który towarzyszył naszemu wyjazdowi, przeprowadziliśmy wraz z psycholożką Anną Jarząbek, warsztaty psychoonkologiczne pt Czasami wystarczy tylko chcieć. W trakcie pracy indywidualnej, a także grupowej, uczestnicy poznawali swoje potrzeby, marzenia i życiowe cele oraz sposoby ich realizacji. Czasami ciężko jest samodzielnie określić swoje potrzeby, jeśli nie wie się, jak je zrozumieć. Dzięki pracy tymi zagadnieniami, uczestnicy są w stanie lepiej je rozpoznać i wybrać kroki, które pozwolą im na samorealizację.

Poza pracą warsztatową oraz odpoczynkiem, był zaplanowany także czas na zwiedzanie pięknej, nadmorskiej okolicy. Razem z przewodnikiem obejrzeliśmy gotycką Archikatedrę w Gdańsku-Oliwie oraz Park Oliwski. Cała wycieczka została uświetniona wspaniałym koncertem na słynnych Oliwskich Organach.

Podczas wycieczki z przewodnikiem po Gdyni, oglądaliśmy tereny stoczniowe oraz piękne statki cumujące w porcie. Można było nacieszyć oczy widokiem znakomitego żaglowca, a nawet spotkać pirata.

Wyjazd zdecydowanie należał do tych udanych – wróciliśmy gotowi na czekające nas trudności codziennego życia, ale niekoniecznie gotowi na nieustające deszcze! Dlatego chętnie wracamy do zdjęć z zachodów słońca i spacerów po plaży. A za moment kolejny turnus warsztatów wyjazdowych na Wyspie Sobieszewskiej.


Stowarzyszenie Pomocy Chorym Onkologicznie Różowe Okulary we Wrocławiu realizuje warsztaty wyjazdowe w ramach projektu wspierającego aktywność osób niepełnosprawnych w zakresie ich udziału w imprezach kulturalnych, sportowych, turystycznych i rekreacyjnych pod nazwą „Odkryjmy siebie na nowo”, który jest współfinansowany ze środków PFRON. Projekt jest realizowany w terminie od 01.04 2022 do 31.12.2022 r. Koszt projektu wynosi 121. 409,75 zł. Kwota dofinansowania wynosi 95.809,75 zł. Będą realizowane 4 warsztaty, łącznie dla 80 osób.

Logotypy PFRON i Stowarzyszenie Różowe Okulary