Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z funduszu PFRON możemy w tym roku dodrukować kolejną edycję naszego informatora dla pacjentów onkologicznych i ich bliskich – Mimo choroby żyj normalnie. Już niebawem roześlemy bezpłatnie do placówek medycznych na terenie całego kraju, kolejne 8 tysięcy egzemplarzy biuletynu, po który chętnie sięgają pacjentki i pacjenci na oddziałach onkologicznych i nie tylko. Dlaczego wiemy, że jest taki ważny? Ponieważ zapotrzebowanie na niego nie maleje od ponad sześciu lat, czyli odkąd opublikowaliśmy pierwszą edycję! Cieszymy się, że prawie co roku udaje nam się z pomocą dofinansowania lub zbiórek pieniężnych wydać kolejne dodruki, które mogą pomóc pacjentom oswoić nową sytuację.

Informator dla pacjentów onkologicznych Mimo choroby żyj normalny, wydany przez wrocławskie Stowarzyszenie Różowe Okulary.

W naszym informatorze Mimo choroby żyj normalnie poruszamy rozmaite tematy, które mogą pomóc osobom, które dopiero dowiedziały się o swojej chorobie, jak i tym, które są w trakcie leczenia lub tuż po jego zakończeniu. Nasz informator nadaje się także jako lektura dla osób bliskich pacjenta, ponieważ mogą się dzięki temu lepiej zorientować w problemach, z którymi boryka się osoba chora onkologicznie – a o których często się nie myśli i nie mówi. Wewnątrz zadbaliśmy o to, aby nie zabrakło treści medycznych i informacji o nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych, które mogą zadbać o komfort pacjenta i mu pomóc. Piszemy również o diecie i ruchu ważnym w trakcie leczenia, a także o radzeniu sobie z obrzękami, korzyściach pływania, rekonstrukcji piersi i doborze bielizny po zabiegu mastektomii. Nie zabrakło również historii pacjentów, którzy wygrali z chorobą i chcieli się podzielić z innymi swoimi doświadczeniami, lękami, nadziejami i przeżyciami w trakcie leczenia. Na końcu, jak zawsze, zamieszczamy obszerną sekcję pytań i odpowiedzi, które otrzymaliśmy od czytelników naszych poprzednich edycji informatora.

Informator dla pacjentów onkologicznych Mimo choroby żyj normalny, wydany przez wrocławskie Stowarzyszenie Różowe Okulary.

Nie ma jednak co opisywać jego zawartości, ponieważ poprzednie edycje są dostępne na naszej stronie do poczytania w sekcji Informatory. Poniżej kilka przykładowych artykułów:

PFRON

Dodruk informatora jest możliwy dzięki dofinansowaniu z PFRON.