Kończy się rok, a wraz z nim nasze aktualne projekty. Nadszedł czas podsumowań – nie tylko prywatnych, ale także tych stowarzyszeniowych, z realizacji celów statutowych.

Projekt Razem pokonamy raka trwał od 30 maja 2022 i był dofinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji MOPS we Wrocławiu. Po szczegółowe informacje zapraszamy na stronę projektu tutaj.

W ramach tego projektu odbywały się
– indywidualne i grupowe spotkania z psychologiem,
– kreatywne warsztaty z rękodzieła, na których szlifowaliśmy poznane już wcześniej techniki twórcze oraz poznawaliśmy nowe i wspólnie tworzyliśmy piękne dekoracje, stroiki, aplikacje filcowe i kompozycje kwiatowe,
– warsztaty ze zdrowego gotowania z panią Joanną Komorowską, która pokazywała nam świat zdrowej żywności, naturalnych antybiotyków i szybkich, a także pysznych dań na każdą porę roku i okazję,
– zajęcia ruchowe z jogi z relaksacją.

To bardzo ważny dla nas projekt, którego kolejna edycja zakończyła się bardzo dobrze. Uczestnicy i uczestniczki chętnie korzystali z zajęć, odnajdując na nich nowe hobby oraz poznając swoje ukryte talenty. Oprócz rozwoju i wiedzy, nasze zajęcia przynoszą też inną korzyść – spędzamy czas w doskonałym towarzystwie, dużo rozmawiając, śmiejąc się i integrując. Poznajemy nowe osoby, zawieramy nowe przyjaźnie. Bo dobrze wiemy, że razem jest łatwiej – że razem możemy pokonać raka. Dziękujemy Wam pięknie za ten rok wspólnego działania!

Koszty projektu zostały dofinansowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu ze środków PFRON.

Loga PFRON i MOPS we Wrocławiu