Opole to miejscowość, w której nas jeszcze nie było – a jest co oglądać, ponieważ oprócz historycznej części miasta, jest również stolicą polskiej piosenki. I obie twarze Opola mieliśmy okazję zobaczyć na naszej jednodniowej wycieczce, która odbyła się 10 września w ramach projektu Wspólnie możemy więcej.

W pierwszej części dnia uczestnicy wycieczki, oprowadzani przez przewodników, mieli okazję zwiedzić zabytkowy Zamek Górny z XIV w i Basztę artyleryjską. Nie zabrakło także spacerów – przy pięknej pogodzie zostaliśmy oprowadzeni przez Panią przewodniczkę po opolskim Starym Mieście oraz Wzgórzu Uniwersyteckim, podziwiając zarówno piękną panoramę miasta, jak i porozrzucane wśród zieleni figury oraz posągi.

Głównym punktem programu było jednak Muzeum Piosenki Polskiej, które zachwyciło wszystkich uczestników. Była okazja do potańczenia, pośpiewania, ale przede wszystkim zobaczenia ogromnego dorobku rodzimej muzyki rozrywkowej – archiwalnych nagrań, utworów, albumów, okładek, instrumentów i strojów. Polecamy wszystkim serdecznie – ekspozycja jest bardzo ciekawa, a samo muzeum nowoczesne i dobrze przygotowane dla każdego zwiedzającego.

Na wycieczkę do Opola pojechaliśmy w ramach projektu Wspólnie możemy więcej, który był dofinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji MOPS we Wrocławiu.

Loga PFRON i MOPS we Wrocławiu