CZYM JEST POLICZMY SIĘ?
„Policzmy się z rakiem” to pozytywny kolektyw zagrzewający do walki z nowotworami. Poprzez przykład ludzi, którzy pokonali raka, policzyli się z nowotworem pokazujemy, że z rakiem można wygrać. Pierwsze „liczenie” odbyło się w 2010 roku. W ciągu jednego majowego tygodnia z rakiem „policzyło” się ponad 10 tysięcy ludzi. Nasi bohaterowie to ludzie w różnym wieku i różnych profesji. Zachorowali w różnym czasie, na różne rodzaje nowotworów. Wygrali z rakiem i przekonują, że było warto walczyć. Teraz żyją pełniej i mądrzej. Uczą się, studiują, zakładają rodziny, rodzą im się dzieci, wnuki, pracują, budują domy, nagrywają płyty, otrzymują nagrody i biegają maratony.
DLA KOGO JEST POLICZMY SIĘ?
Ten serwis jest dla wszystkich, którzy zmagają się z chorobą, którzy wygrali z rakiem, dla rodzin, przyjaciół i bliskich osób dotkniętych chorobą. Walka z chorob± nowotworową jest zawsze samotna, mówią ambasadorzy akcji – jednak swiadectwo kogos kto wygrał, żyje, pracuje – daje niesamowitego kopa. Myslisz… mnie też się uda.
PO CO JEST POLICZMY SIĘ?
Naszym celem jest przełamanie poczucia przerażenia i bezradnosci, w obliczu choroby nowotworowej, które dotyka pacjentów i ich rodziny. Przykład ludzi, którzy pokonali raka najlepiej motywuje do walki, pomaga „oswoić” raka. Chcemy zmieniać wyobrażenia na temat choroby nowotworowej, niesć wsparcie, nadzieje, ale też wiedzę i informacje: poradniki, artykuły, pytania i fachowe odpowiedzi w „gorącej godzinie”. Tytuł kampanii „policzmy się z rakiem” to w sensie dosłownym policzenie ludzi, którzy walczą lub pokonali raka. W sensie umownym to promowanie wiary i przekonania, że z rakiem można się policzyć.
KIEDY ZNOWU SIĘ LICZYMY?
Po raz trzeci liczymy się z rakiem od 14 do 21 maja 2012.
Do tej pory liczylismy się dwukrotnie. Za drugim razem, w maju 2011, czynnie przyłączyło się do akcji i policzyło ponad 20 tys. osób

Zobacz jak możesz się policzyć na oficjalnej stronie akcji!