Kochani, od zeszłego miesiąca nasza tegoroczna edycja wystawy Kim będę, gdy dorosnę prezentuje się w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Szewskiej 78 we Wrocławiu.

Wystawa Kim będę, gdy dorosnę, to nasza próba zmiany nastawienia kilkunastu tysięcy młodszych i starszych mieszkańców miasta Wrocławia do tematu niepełnosprawności. Bohaterami wystawy jest dziesiątka dzieci, które na co dziań zmagają się z trudnościami własnej niepełnosprawności. Mimo to, chcemy pokazać, że dzieci te mają, tak jak wszyscy, prawo do marzeń, do własnych pasji i do planów na przyszłość. Poznajcie Ingę, Kiliana, Lenkę, Maję, Ilianę, Marcela, Milana, Franka, Oskara i Wiolę – zobaczcie kim zostaną, gdy będą już tacy dorośli jak Wy!

13613459_256115694758327_6285573352396263350_o

Zeszłoroczna edycja wystawy cieszyła się dużą popularnością i uznaniem osób odwiedzających ją w kilku filiach MBP we Wrocławiu. Czternaście fotogramów przedstawiało małych bohaterów w otoczeniu atrybutów wybranych zawodów, które dzieci mogłyby uprawiać w przyszłości. Poniżej prezentujemy galerię bohaterów fotografii z ubiegłego roku i mamy nadzieję, że zachęci Was to do odwiedzin tegorocznej edycji wystawy 🙂

Wystawa Kim będę, gdy dorosnę powstała przy współpracy Fundacji Różowe Okulary z Miejską Biblioteką Publiczną, fotografem dziecięcym Martą Rybak Flora-Art, pod patronatem Wrocław 2016 Europejska Stolica Kultury oraz dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Wydział Kultury Gminy Wrocław.