Stowarzyszenie Pomocy Chorym Onkologicznie „Różowe Okulary” organizuje, przy współudziale środków z PFRON, 6-dniowe warsztaty wyjazdowe dla pacjentów onkologicznych w miejscowości Świeradów Zdrój.

Warsztaty organizowane są w terminach:

  1. od 16 do 21 października 2017 r.
  2. od 23 do 28 października 2017 r.

Program wyjazdu:

Zajęcia z psychologiem pod hasłem Oswoić lęk:
Podczas tego bloku uczestnicy poznają sposoby radzenia sobie z problemami związanymi z chorobą i zaistniałą wskutek choroby niepełnosprawnością. Poznają przyczyny i mechanizmy powstawania lęku oraz techniki jego oswajania. Będą przekonywani, że warto dać sobie pomóc i mieć szansę całkiem normalnego życia. Zajęcia poprowadzi psycholog Marzena Gmiterek.

Zajęcia z trenerem Zarządzanie sobą:
Podczas tego bloku uczestnicy nauczą się skutecznie identyfikować i rozwijać swoje talenty i mocne strony, które poznają poprzez przeprowadzenie m.in. testów Gallupa. Zapoznają się ze sposobem określania obszarów wysokiej efektywności myślenia i działania. Odkryją swoje nowe potencjały zawodowe, w których będzie możliwa dalsza praca nad umacnianiem i rozwojem własnych mocnych stron. Te wszystkie działania będą miały na celu pokazanie, że każda osoba może wpływać na własne życie poprzez odkrywanie pokładów ukrytych możliwości. Zajęcia będą prowadzone technikami interaktywnymi z pełnym zaangażowaniem uczestników, w oparciu o współczesną wiedzę o budowie i funkcjonowaniu ludzkiego mózgu, z użyciem technik efektywnego uczenia się i nauczania. Zajęcia poprowadzi Anna Brzosko.

Zajęcia z trenerem Praktyki Śmiechu:
Podczas tych zajęć trenerzy pokażą i nauczą jak czerpać radość i inspirację z aktywności, relaksu i jak motywować się do dbania o siebie. Zajęcia poprowadzą trenerzy Dorota Chlebuś i Andrzej Motyka.

W trakcie wyjazdu przewidziane są również spacery po Świeradowie Zdrój z przewodnikiem.

Organizatorzy zapewniają nocleg w dwuosobowych pokojach, trzy posiłki (śniadanie, obiad, kolację) oraz przerwę kawową.

Warsztaty będą się odbywać w hotelu INTERFERIE Aquapark Sport Hotel w Świeradowie-Zdroju. To miejsce stworzone z myślą o aktywnym, zdrowym wypoczynku. Gościom zapewnia wyjątkowy spokój, wygodę, a także jedyny w swoim rodzaju krajobraz Gór Izerskich, który można podziwiać z okien hotelowych pokoi i tarasów.

Największą zaletą obiektu jest bogata oferta atrakcji, a w szczególności nowoczesny Aquapark z basenami, zjeżdżalniami, huśtawkami wodnymi, jacuzzi oraz kilkoma rodzajami saun. Do dyspozycji Gości jest również sala fitness, sala do gier zespołowych, sala z konsolą Xbox Kinect oraz doskonałe zaplecze rehabilitacyjne. W ofercie jest nauka pływania, energetyczne zajęcia sportowe (zumba, aerobik, aqua-aerobic), a po odbytym treningu – smaczne dania polskiej i regionalnej kuchni.

Hotel położony jest niedaleko XIX-wiecznego Parku Zdrojowego i zabytkowej pijalni wód mineralnych. Samo miasto słynie z unikalnych w Polsce źródeł, bogatych w żelazo, fluor, magnez i radon. Dostępne tu kuracje pitne wspomagają leczenie schorzeń reumatologicznych, neurologicznych czy układu krążenia, a dzięki obecności wód radoczynnych, Świeradów-Zdrój już dawno zyskał miano „doliny młodości”.

W warsztatach mogą uczestniczyć osoby z aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności.

UWAGA: Dojazd na miejsce warsztatów we własnym zakresie.

Chęć uczestnictwa prosimy kierować na adres mailowy mariapiworowicz@wp.pl lub telefonicznie 505-031-043.

pfron_logo