Nasze Stowarzyszenie zaprasza serdecznie na warsztaty rekreacyjno-turystyczne w ramach projektu Odkryjmy siebie na nowo – edycja 2022. To już kolejna tego projektu, gdzie łączymy integrację z rozwojem oraz turystyką i aktywnym wypoczynkiem w cudownych okolicznościach przyrody. Jak przebiegały poprzednie wyjazdy możecie zobaczyć tutaj oraz tutaj.

W tym roku ponownie realizujemy 4 turnusy wyjazdowe w dwóch przepięknych miejscach w Polsce – na Wyspie Sobieszewskiej oraz w uzdrowisku Polanica Zdrój.

Celem naszego projektu jest wpłynięcie na zmianę w postrzeganiu przez uczestników ich sytuacji życiowej i wpojenie wiary, że pozytywne zmiany są zawsze możliwe. Chcemy przekonać osoby niepełnosprawne, po przebytych chorobach onkologicznych i nie tylko, że własną aktywność mogą rozwijać na przykład w turystyce i rekreacji, poprzez wspólnie zwiedzanie różnych regionów naszego kraju, w miarę swoich własnych możliwości fizycznych. Muszą uwierzyć, że przy silnej motywacji, niepełnosprawność nie jest w tym wielką przeszkodą i że da się być aktywnym, mimo wszystko.

Uczestnicy projektu to dorosłe osoby niepełnosprawne w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym, mieszkańcy całej Polski. Szczególnie osoby z niepełnosprawnością po chorobie onkologicznej.

Dwa pierwsze warsztaty zorganizowane zostaną na Wyspie Sobieszewskiej w Ośrodku Fala 1 (ul. Falowa 3). Biorąc pod uwagę doświadczenia z poprzednich warsztatów, dojazd do Gdańska pociągiem, a następnie autobusem podmiejskim do docelowej lokalizacji, nie jest problemem.

Zaplanowane terminy warsztatów: I turnus od 14.08 do 20.08.2022, II turnus od 20.08 do 26.08.2022.

Program pobytu:

 1. Pierwszy dzień – przyjazd uczestników – zakwaterowanie.
 2. Warsztaty z psychologiem.
 3. Zwiedzanie Wyspy Sobieszewskiej z przewodnikiem.
 4. Zwiedzanie Gdyni z przewodnikiem.
 5. Zwiedzanie Archikatedry Oliwskiej w Gdańsku z przewodnikiem.
 6. Zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem.

Następne dwa wyjazdy zaplanowane są do uzdrowiskowej miejscowości Polanica Zdrój, a zakwaterowanie w hotelu Europa (ul. Zdrojowa 15).

Zaplanowane terminy warsztatów: III turnus od 19.09 do 25.09.2022, IV turnus od 25.09 do 1.10.2022.

Program pobytu:

 1. Pierwszy dzień – przyjazd uczestników, zakwaterowanie – zwiedzanie Polanicy Zdrój.
 2. Warsztaty z psychologiem.
 3. Wyprawa w góry z przewodnikiem, trasa dopasowana do możliwości uczestników.
 4. Zwiedzanie Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego w Pstrążnej połączone z warsztatami.
 5. Wyprawa w góry z przewodnikiem, trasa dopasowana do możliwości uczestników.
 6. Zwiedzanie Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój połączone z warsztatami.

Na wyjazdach będzie można zwiedzić piękne zakątki, dowiedzieć się wielu ciekawostek od lokalnych przewodników, wziąć udział w warsztatach rozwojowych i psychologicznych, a przede wszystkim aktywnie spędzić czas i wypocząć. Obawiasz się, że możesz nie dać rady? Boisz się, że zostaniesz w tyle? Nie jesteś pewna / pewny, czy odnajdziesz się na takim wyjeździe? Nie obawiaj się, program warsztatów przygotowaliśmy specjalnie biorąc pod uwagę możliwości i potrzeby osób z ograniczeniami ruchowymi, niepełnosprawnościami oraz po przebytych chorobach onkologicznych. Mamy ogromne doświadczenie w organizowaniu tego typu wyjazdów, a nasi uczestnicy jeżdżą z nami od lat w różne miejsca w Polsce, aby poznawać się i rozwijać. Jak dotąd wszyscy wracali zadowoleni 🙂


Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie aktualnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności oraz wyrażeniu zgody i podpisaniu przez uczestnika oświadczenia o przetwarzaniu danych osobowych. Orzeczenie należy przesłać drogą mailową po potwierdzeniu uczestnictwa przez organizatora.

Zastrzegamy sobie brak możliwości udziału w warsztatach osób z chorobami psychicznymi i umysłowymi z powodu braku wyszkolonej w tym kierunku kadry.

Udział w zajęciach podczas warsztatów jest obowiązkowy. Uczestnicy przyjeżdżają na własny koszt.

Termin zgłoszenia – do wyczerpania wolnych miejsc, ilość miejsc ograniczona.

Chęć uczestnictwa należy zgłaszać pod numerem telefonu  505-031- 043. Szczegółowych informacji udziela Maria Piworowicz.


Ze względu na nieprzewidziane i obecnie niemożliwe do przewidzenia przeszkody (pogoda, niemożliwość kupienia biletów, itp.) organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu podczas poszczególnych turnusów.

W związku z panującą pandemią koronawirusa, Stowarzyszenie będzie dostosowywało się do aktualnych wytycznych. Informujemy, że przy zmianie przepisów dotyczących uczestnictwa w warsztatach tylko osób zaszczepionych, Stowarzyszenie będzie zobowiązane do ich przestrzegania.


Stowarzyszenie Pomocy Chorym Onkologicznie Różowe Okulary we Wrocławiu realizuje warsztaty wyjazdowe w ramach projektu wspierającego aktywność osób niepełnosprawnych w zakresie ich udziału w imprezach kulturalnych, sportowych, turystycznych i rekreacyjnych pod nazwą „Odkryjmy siebie na nowo”, który jest współfinansowany ze środków PFRON. Projekt jest realizowany w terminie od 01.04 2022 do 31.12.2022 r. Koszt projektu wynosi 121. 409,75 zł. Kwota dofinansowania wynosi 95.809,75 zł. Będą realizowane 4 warsztaty, łącznie dla 80 osób.

PFRON