Zakończyły się też warsztaty w Szkołach Podstawowych na Dolnym Śląsku, poza Wrocławiem. Nasze animatorki prowadzące te zajęcia: Kasia, Kamila, Paulina i Wiktoria będą tęsknić za taką formą pracy z dziećmi. Dzieci były cudowne, wspaniale współpracowały. Ile wyniosły z tych warsztatów okaże się w przyszłości. Dziękujemy osobom decyzyjnym w poszczególnych szkołach, że zdecydowali się na taką formę edukowania swoich podopiecznych na temat osób z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że nam zaufali i bardzo dziękujemy za zaangażowanie wszystkich placówek.
W ramach projektu Możesz być po naszej stronie w okresie od czerwca do grudnia odwiedziliśmy 10 szkół podstawowych z województwa dolnośląskiego m.in. w Żmigrodzie, Radwanicach, Szczepanowie czy Chrząstawy, aby przeprowadzić w nich zajęcia wśród dzieci na temat niepełnosprawności.
W ramach zajęć prezentowaliśmy dzieciom film powstały w ramach projektu, a nasze animatorki prowadziły dla dzieci różnorodne zajęcia mające na celu pokazać z jakimi trudnościami mierzą się osoby niepełnosprawne. W ramach różnych zabaw i aktywności dzieci mogły zobaczyć jak to jest poruszać się z zasłoniętymi oczami i z laską, poznawać alfabet Braille’a, rozpoznawać przedmioty tylko za pomocą dotyku, pisać i rysować przy użyciu stóp i wiele innych. Dzieci były bardzo zaangażowane w zajęcia i chętnie podejmowały wyzwania stawiane im przez animatorki. Jak się później okazało – niektóre z nich były bardzo trudne do zrealizowania.
W ramach projektu mieliśmy również możliwość dodrukować wydane przez nasze Stowarzyszenie bajki dla dzieci: Pączkowe Drzewo, Fuga z rabarbarem i Słoik z pytaniami. Książeczki mogły dzięki temu trafić do odwiedzanych przez nas placówek. Z ubiegłych lat wiemy, że zarówno dzieci, jak i nauczyciele oraz rodzice bardzo polubili treści naszych edukacyjnych bajek.
Mamy nadzieję, że uda się w przyszłości pozyskać dofinansowanie i pojechać do tych szkół, gdzie nie udało się być w tym roku.
Działania odbywały się w ramach projektu Możesz być po naszej stronie – Dolny Śląsk, który był dofinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.