Najważniejszym celem realizacji tego zadania jest wsparcie 4 osób z niepełnosprawnością w okresie 6 miesięcy (26 tygodni), w wymiarze 8 godzin tygodniowo.
Głównym, niemierzalnym rezultatem realizacji zadania ma być przede wszystkim zmiana nastawienia psychicznego podopiecznych do własnej sytuacji, a wskutek tego lepszy poziom ich życia. Są to wartości niewymierne i trudne do osiągnięcia, szczególnie gdy stan apatii utrzymuje się u danej osoby przez dłuższy okres. Ważne jest, żeby raz danej pomocy nie odbierać, bo nie każdy z podopiecznych trwale poprawi swój poziom funkcjonowania w okresie trwania projektu. Spodziewamy się że zmiana społeczna zostanie osiągnięta, co przejawi się poprawą funkcjonowania podopiecznych.
W trakcie realizacji projektu obserwujemy jak podopieczni nabierają przekonania, że istnieją ludzie dla których są ważni, że mogą komuś powierzyć własne sprawy i kłopoty, że pojawiająca się osoba asystenta pomoże w rozwiązaniu nawarstwiających się problemów, w „ogarnięciu” bieżących spraw.
Pomoc jest realizowana w ramach projektu Niepełnosprawni pragną godnego życia, a koszty projektu zostały dofinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ze
środków PFRON.