Zakończyła się już tegoroczna edycja naszego projektu Różnorodny Dolny Śląsk, w ramach którego zwiedzamy z pacjentami onkologicznymi perełki naszego pięknego województwa. W tym roku mieliśmy okazję poznać naprawdę ciekawe miejsca, spotkać wspaniałych ludzi, których fascynujące opowieści i historie rozbudzały naszą ciekawość, a także poznać się bliżej i spędzić wspólnie wspaniały czas na świeżym powietrzu.

Jedna z naszych wypraw odbyła się do Zamku Książ w Wałbrzychu i przyzamkowej Palmiarni, które zwiedziliśmy w towarzystwie wspaniałego przewodnika. Przekonaliśmy się, że w Zamku cały czas trwają prace remontowe, czego efektem jest ciągłe udostępnianie turystom nowych miejsc do obejrzenia. Po trudach zwiedzania zamku, odpoczęliśmy w przepięknych przestrzeniach Palmiarni, podziwiając piękno zgromadzonych tam roślin i pijąc przepyszną kawę w towarzystwie Księżnej Daisy.

W ramach projektu zorganizowaliśmy również kolejny, udany spływ pontonowy, który odbył się 10 sierpnia. Pogoda była wspaniała, co pozwoliło nam znowu cieszyć się pięknymi widokami przełomu bardzkiego płynąc Nysą Kłodzką. Ponownie wróciliśmy do Barda, gdzie po spływie można było zjeść regionalnego pstrąga i wybrać się na spacer po miasteczku i okolicznych wzniesieniach. Uczestnicy spływu oczywiście nie zawiedli. Zabrali ze sobą na trasę mnóstwo uśmiechów i dużo pozytywnej energii, którą rozdawali innym.

Podczas wycieczki do Kamiennej Góry, mieliśmy okazję zobaczyć kilka naprawdę ciekawych miejsc, o których wcześniej nie słyszeliśmy – m.in. tajemniczy, podziemny projekt ARADO, o którym opowiadali nam zafascynowani tematyką młodzi ludzi. Odwiedziliśmy również bardzo piękne i bogate Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze, którego przesympatyczna Pani Dyrektor oprowadziła nas także po centrum miasta i Ratuszu.

Na koniec wybraliśmy się nad słynne i przepiękne Kolorowe Jeziorka, które jesienią zachwycają ubarwieniem drzew. Po trudach wędrówki i wspinaczki po Rudawach Janowickich, mogliśmy spędzić wspólnie czas na ognisku z kiełbaskami.

Projekt Różnorodny Dolny Śląsk był realizowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.